Współpraca biura rachunkowego z doradcą podatkowym może przynieść wiele korzyści, w tym zapewnienie wysokiej jakości usług podatkowych, minimalizację ryzyka podatkowego oraz zwiększenie satysfakcji klientów. Doradca podatkowy może przeanalizować trudności związane z interpretacją przepisów podatkowych, pomóc zidentyfikować potencjalne ryzyka oraz opracować strategię rozwiązania problemu. Może również reprezentować biuro rachunkowe i jego klientów w kontaktach z organami podatkowymi, włączając w to wszelkie korespondencje, spotkania czy też postępowania kontrolne czy odwoławcze. Dzięki doświadczeniu i wiedzy specjalistycznej doradca podatkowy może pomóc w znalezieniu optymalnego rozwiązania oraz zapewnić pełne wsparcie w trudnych sprawach podatkowych, co przyczynia się do zwiększenia zaufania klientów do biura rachunkowego.
W trakcie rozmowy lub korespondencji e-mail omawiana jest bieżąca sytuacja podatkowa, aktualne cele i potrzeby oraz identyfikowane są najważniejsze obszary, w których można poprawić efektywność podatkową.
Na podstawie dokładnej analizy przesłanych dokumentów i informacji opracowany zostanie spersonalizowany plan działania, który będzie uwzględniał Państwa cele i oczekiwania, przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa prawnego.
Omówienie proponowanych rozwiązań z doradcą, wprowadzenie ewentualnych zmian oraz realizacja ustalonego planu działania, w celu osiągnięcia zamierzonych celów.
Oferuję wszechstronne doradztwo w zakresie krajowego i międzynarodowego prawa podatkowego oraz egzekucji administracyjnej. Moja specjalizacja obejmuje szczególnie podatek akcyzowy, a także reprezentację oraz obronę praw podatników podczas kontroli podatkowych i celno-skarbowych, a także innych postępowań przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi. Bez względu na to, czy jesteś przedsiębiorcą czy osobą fizyczną, moim celem jest zapewnienie optymalnych i spersonalizowanych rozwiązań, które spełnią Twoje potrzeby.
Aktualnie obserwuje się narastającą intensyfikację działań organów podatkowych w kontroli działalności gospodarczej w wielu krajach na świecie, w tym również w Polsce, co jest uwarunkowane m.in. rozwojem technologii, zaostrzaniem przepisów prawa podatkowego, walką z unikaniem podatków oraz oczekiwaniami społecznymi.