Doradca podatkowy może dostarczyć twórcom internetowym (blogerom, twórcom treści wideo na platformach takich jak YouTube, właścicielom stron internetowych itp.) cennego wsparcia w zakresie podatków. Dotyczy to zwłaszcza pomocy w wyborze formy opodatkowania uzyskiwanych przychodów, analizy możliwości wykorzystania ulg podatkowych, odliczeń oraz strategii planowania podatkowego. W szczególności może pomóc w odpowiedzi na pytania dotyczące opodatkowania przychodów z reklam, programów partnerskich, sprzedaży produktów cyfrowych, czy też prowizji z afiliacji. Dodatkowo współpraca z doradcą podatkowym pozwala uniknąć nieprawidłowości podatkowych poprzez zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami podatkowymi oraz śledzenie najnowszych zmian w przepisach podatkowych, które mogą mieć wpływ na prowadzoną działalność online.
W trakcie rozmowy lub korespondencji e-mail omawiana jest bieżąca sytuacja podatkowa, aktualne cele i potrzeby oraz identyfikowane są najważniejsze obszary, w których można poprawić efektywność podatkową.
Na podstawie dokładnej analizy przesłanych dokumentów i informacji opracowany zostanie spersonalizowany plan działania, który będzie uwzględniał Państwa cele i oczekiwania, przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa prawnego.
Omówienie proponowanych rozwiązań z doradcą, wprowadzenie ewentualnych zmian oraz realizacja ustalonego planu działania, w celu osiągnięcia zamierzonych celów.
Oferuję wszechstronne doradztwo w zakresie krajowego i międzynarodowego prawa podatkowego oraz egzekucji administracyjnej. Moja specjalizacja obejmuje szczególnie podatek akcyzowy, a także reprezentację oraz obronę praw podatników podczas kontroli podatkowych i celno-skarbowych, a także innych postępowań przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi. Bez względu na to, czy jesteś przedsiębiorcą czy osobą fizyczną, moim celem jest zapewnienie optymalnych i spersonalizowanych rozwiązań, które spełnią Twoje potrzeby.
Podatek akcyzowy jest rodzajem podatku pośredniego, który jest nakładany na określone ustawą produkty, takie jak alkohol, wyroby tytoniowe i paliwa. Jego głównym celem jest zarówno generowanie przychodów dla budżetu państwa, jak i stymulacja oraz kontrola produkcji i spożycia wyrobów mających potencjalnie szkodliwe skutki dla zdrowia oraz środowiska.